Odbudowa uśmiechu – dzięki protetykom to możliwe

Protetyka to dział stomatologii, którego istotą są działania mające na celu rekonstrukcję uzębienia. Dziś zawód protetyka jest niezwykle ceniony w społeczeństwie a wszystko to za sprawą prężnego rozwoju metod leczniczych, jakie współcześnie są w tej dziedzinie oferowane.

Gdzie szukać dobrego protetyka?

W poszukiwaniach najważniejsze jest uwzględnienie wielu ważnych kryteriów, w tym między innymi:

  • rekomendacji pacjentów,

  • rozbudowanej oferty,

  • cennika usług.

Zapraszamy na stronę – www.dentalpark-krakow.pl/zakres-uslug/protetyka, aby zasięgnąć w tej kwestii więcej rzetelnych informacji.

Nowoczesne leczenie protetyczne

Specjaliści z zakresu protetyki potrafią radzić sobie dzisiaj nawet z najtrudniejszymi przypadkami. Oferują swoim pacjentom:

  • leczenie dużych ubytków zębowych,

  • rekonstrukcję pojedynczych braków,

  • i wiele innych.

Pełne uzębienie to nie tylko estetyka

Pewne braki w uzębieniu są postrzegane przez pacjentów jedynie jako defekt kosmetyczny. Rezultatem tego jest spadek ich samooceny, niechęć do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, trudności w nawiązaniu bliskich relacji interpersonalnych, a także brak pewności siebie powodujący niemożność znalezienia godnego zatrudnienia. Okazuje się jednak, że warto postrzegać ubytki również jako problem zdrowotny. To właśnie w jamie ustnej rozpoczyna się cały, złożony proces trawienia. Za poprawne przeżuwanie pokarmów odpowiadają wszystkie zęby – dlatego brak któregokolwiek bywa główną przyczyną dolegliwości żołądkowych i wielu innych.