Masaże lecznicze – stosowane w celu poprawy stanu zdrowia

Podstawą wszystkich masaży leczniczych jest masaż klasyczny. Można się o nim dowiedzieć więcej ze strony www.trigger.edu.pl/dofinansowanie. Masaż klasyczny to jednak nie wszystko. Możemy się spotkać także z zupełnie innymi technikami.

Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny to przede wszystkim rozwiązanie dla osób borykających się z cellulitem i rozstępami.

i.Dzięki tej technice można pozbywać się migren, bólów napięciowych, depresji oraz nadciśnienia tętniczego.

ii.Masaż aromaterapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego z tą drobną różnicą, że jest znacznie delikatniejszy. Nie bez znaczenia jest fakt, że stosuje się w nim specjalne olejki eteryczne.

Masaż punktowy

I.Masaż punktowy ma główne zadanie jakim jest przeciwdziałania bólowi. Nazwa pochodzi od sposobu wykonania masażu.

II.Masażysta uciska wybrane miejsce przez kilka sekund. Może wykorzystywać do tego kciuk lub palec wskazujący. Masaż punktowy pozwala wyeliminować bóle zębów, skłonności do omdleń oraz lęki.

Masaż kontralateralny

Masaż kontralateralny jest idealny dla osób, które przez długi czas miały rękę lub nogę w gipsie. Dzięki masażowy nie tylko kości się szybciej zrastają, ale także nie dochodzi do przykurczu wiązadeł i zesztywnienia stawów. Co ciekawe, masaż paradoksalnie polega na masowaniu zdrowej kończyny, co powoduje usprawnienie chorej. Wykonuje się go z dużą siła i może trwać nawet do dwunastu minut. Należy wykonywać go regularnie, wtedy mamy pewność, że przyniesie odpowiednie efekty.

Znaczenie masażu dla zdrowia

Odpowiednie leczenie powinno być wspierane przez masaż wykonywany przez fizjoterapeutę.

Kamila: „Podczas kontuzji zmuszona byłam do żmudnych ćwiczeń i leczenia specjalistycznego. Bardzo pomogły mi masaże wykonywane przez profesjonalistów. Przede wszystkim polecam wybrać do masażu takie osoby, co do których mamy pewność. Nieprawidłowo wykonywane masaż nie tylko może nie działać, ale wprost jest szkodliwy. Masażysta powinien legitymować się dyplomem, ale istotne jest także jego podejście do pacjenta. Rozmowa wstępna ma na celu ustalić, czy osoba, która ma być masowana nie jest chora, czy nie cierpi na jakieś dolegliwości. Dopiero po tym etapie możliwe jest przeprowadzenie masażu. Ja odniosłam kontuzję ręki i musiałam długo przebywać w gipsie.

Obawiałam się o to, czy dłoń zachowa swoją sprawność. Dlatego zaproponowano mi masaż kontralateralny, który polega na masowaniu zdrowej kończyny. Dzięki masażowy nie tylko leczenie przebiegło znacznie szybciej, ale też okazało się, że nie doszło do zwiotczenia mięśni. Jako uzupełnienie masażu kontralateralnego polecam masaż wirowy, który łagodzi bóle reumatyczne, poprawia krążenia krwi. Wykonuje się go z użyciem ciepłej wody. Inny masaż o właściwościach leczniczych, to masaż klasyczny. Co ciekawe niektóre jego techniki mogą nawet powodować zmniejszenie cellulitu i otyłości, co na pewno ma duże znaczenie dla wielu z nas”.