Kosmetyki apteczne

Dermokosmetyki, którym warto się przyjrzeć

Dermokosmetyki inaczej zwane są kosmetykami aptecznymi, są bowiem dostępne w aptekach i choć można je stosować na zdrową skórę, docelowo powinny one wspierać leczenie chorób skórnych i problemów dermatologicznych. Wśród tego typu kosmetyków warto zauważyć:

NIZORAL – jest to szampon przeciwłupieżowy, który bardzo skutecznie radzi sobie z tym problemem. Jeśli dostępne w drogeriach szampony nie pomagają na wasz łupież, albo co gorsza jeszcze go potęgują, warto zaopatrzyć się w Nizoral. Dostępny jest w tradycyjnej postaci lub w formie saszetek sprzedawanych na sztuki.

DERMEDIC HYDRAIN2 – jest to krem nawilżający do skóry wrażliwej, suchej i odwodnionej. Ma delikatny zapach i lekką konsystencje. Doskonale nawilża skórę, jest to polski kosmetyk, w bardzo dobrej cenie.

BETA-SKIN NATURAL ACTIVE CREAM – krem nawilżający, który ze względu na swój skład chemiczny został zakwalifikowany jako produkt medyczny i dostępny jest w aptekach. Jest to doskonały krem nawilżający, który ma mieć podobno również właściwości zapobiegające starzeniu się skóry.