Jakie urodowe błędy popełniają kobiety?

Dbanie o swoją urodę jest obiektem zainteresowania wielu kobiet. W końcu to przede wszystkim im zależy na dobrym wyglądzie. W naszym społeczeństwie przyjęło się, że o atrakcyjności przedstawicielek płci pięknej świadczy między innymi stopień w jakim potrafią ukryć swoje niedoskonałości i pokazać się od jak najbardziej perfekcyjnej strony.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie panie dokładnie wiedzą, dbać o stan swojej skóry i nigdy nie popełniają w tej kwestii żadnych błędów. Postanowiliśmy zebrać kilka najważniejszych z nich.

Nierozsądne używanie kosmetyków pielęgnacyjnych

Półki w drogeriach pełne są różnorakich kosmetyków pielęgnacyjnych. Żele do mycia twarzy, peelingi, toniki, płyny micelarne, kremy na dzień i na noc – wszystkie te specyfiki można znaleźć w bardzo wielu rodzajach, dostosowane do konkretnych problemów. Okazuje się jednak, że wiele kobiet ma poważny kłopot w dobraniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Stosowanie zbyt ciężkich kremów lub preparatów z uczulającymi substancjami może tylko pogorszyć stan cery, zamiast go poprawić.

Przy poważnych problemach ze skórą lepiej wybierać kosmetyki pielęgnacyjne sprzedawane w aptekach lub te wyprodukowane przede wszystkim z naturalnych składników.

Pomijanie dokładnego demakijażu

Wiele pań nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez zrobienia odpowiedniego makijażu. Podkład, puder, tusz do rzęs, kredka i cienie do powiek, szminka – wśród tych kosmetyków z powodzeniem możemy znaleźć takie, których używamy właściwie codziennie.

Dobrze wykonany makijaż przynosi bez wątpienia wiele zalet. Ukrywa niedoskonałości, ujednolica kolor skóry oraz przyczynia się do zwiększenia pewności siebie. Pamiętajmy jednak o tym, by przed snem dokładnie go zmyć. Zasypianie w pełnym makijażu to jedna z największych zbrodni jakie uczynić można naszej cerze. Resztki kosmetyków koloryzujących, nierzadko dość ciężkich, mogą zapychać skórę, nie pozwalając na jej oddychanie, co przyczynia się do powstawania pryszczy oraz innych nieestetycznych zmian.

Usuwanie pryszczy, krost i zaskórników samodzielnie

Kiedy na naszej skórze pojawia się już jakaś niedoskonałość, część z nas próbuje usunąć ją samodzielnie, na przykład poprzez wyciskanie napełnionych ropą pryszczy. Może się wydawać, że takie działanie przyniesie nam ulgę oraz lepiej ukryje powstały problem. Niestety, jest to nieprawidłowe podejście. Skórnych nie doskonałości nigdy nie usuwajmy mechanicznie „na własną rękę”. Ryzykujemy bowiem rozniesienie bakterii po całej twarzy, jak również powstanie bardzo nieestetycznych blizn.

Ignorowanie objawów mogących oznaczać chorobę lub działanie pasożytów

Nie wszystkie problemy z cerą wynikają z naszego zaniedbania czy złego doboru kosmetyków. Niektóre z nich mogą być objawem poważnych zaburzeń zdrowotnych (przede wszystkim hormonalnych) lub działania rozwijających się na skórze pasożytów. Dlatego przy występowaniu naprawdę niepokojących objawów warto zwrócić się do specjalistów – endokrynologa lub dermatologa. Zapiszą oni specjalistyczne leki dobrane do danego schorzenia, lub też polecą zwrócenie się w kierunku kosmetyków nakierowanych na zwalczanie pasożytów, takich jak nużeniec. Można je znaleźć chociażby tutaj: nuzeniec.com.pl.